Ceļojuma svarīgākajām lietām.
Dažu dienu vai nedēļas nogales ceļojumam rokas bagāža ir labākais risinājums! Rokas bagāžas koferim ir jāatbilst aviokompānijas prasībām, tāpēc iegādājieties tādu, kas der daudzām aviokompānijām.
Mūsu veikalā pieejama plaša universālu rokas bagāžas koferu izvēle no tādiem uzticamiem un pazīstamiem zīmoliem kā Titan, Travelite, Enrico Benetti, Piquardo, Borderline, Delsey, Davidts, kas jau daudzus gadus rada izturīgus un kvalitatīvus aksesuārus ceļojumiem.
Pareizi izvēlēts koferis var palīdzēt izvairīties no incidentiem, kad nepareizas pārvadāšanas vai kofera kvalitātes dēļ tas atveras un izbirst mantas. Tā var izvairīties arī no negaidītām un nepatīkamām bagāžas izmaksām, ja paņemts līdzi pārāk liels koferis. Rokas bagāža palīdz izvairīties no bagāžas pazušanas, jo tā vienmēr būs ar jums.
Gan mīkstajiem, gan cietajiem koferiem ir savas priekšrocības un trūkumi. Izvēloties katrs cilvēks dod priekšroku viena vai otra veida koferim, taču abu veidu koferi lieliski funkcionē, un tiem ir jāatbilst jūsu ceļošanas stilam un veidam.
Mīkstais koferis Tie ir elastīgi un izplatītāki nekā cietie. Tie ir īpaši piemēroti rokas bagāžai, jo tos ir vieglāk iespiest šaurajos lidmašīnu bagāžas nodalījumos. Tie ir arī izturīgāki pret triecieniem.
Ja šaubāties, vai iekļausieties 10 kg robežās, labāk izvēlieties vieglāku koferi – tādi parasti ir mīkstie koferi. Rokas bagāžas koferi no neilona un poliestera ir izturīgi un grūti nolietojami.
Cietais koferis Cietie koferi kļūst aizvien vieglāki, jo tiek ražoti no ļoti izturīgiem un viegliem materiāliem, tādiem kā polipropilēns, polikarbonāts un ABS (plastmasa). Šādus koferus vislabāk ir piepildīt optimāli. Cietajam koferim nav, kur izplesties, tāpēc tajā neizdosies sakrāmēt mantas ar kaudzi.
Tajā var ļoti labi pārvadāt trauslas mantas. Tam ir divi nodalījumi, kuros ir ērtāk salikt mantas nekā mīkstajos koferos.
Katrai aviokompānijai ir savas prasības bagāžas lielumam un svaram, tāpēc ir ļoti grūti precīzi un pilnīgi aprakstīt katras ierobežojumus. Minēsim divas Lietuvā visbiežāk izmantotās aviokompānijas, kas ļauj salonā ienest rokas bagāžu (Ryanair un Wizzair). Šajā ceļvedī ir tikai pamatinformācija. Aviokompānijas reizēm maina bagāžas prasības, tāpēc pirms došanās ceļā ar jebkuru aviokompāniju ir jānoskaidro aktuālie ierobežojumi.
Rokas bagāžas mugursomai / koferim ir jāietilpst pārbaudes kastē lidostā (kaste parasti ir līdz 2 cm lielāka nekā norādītie izmēri). Ir svarīgi ņemt vērā, ka bieži ritenīši un citi kofera piederumi tiek ierēķināti kofera izmēros. Ja rokas bagāžas izmēri tiks pārsniegti, par bagāžu vajadzēs piemaksāt.
Visi pasažieri Ryanair lidmašīnā var ņemt līdzi vienu nelielu somu, kas nav lielāka par 40x20x25 (centimetros). Tā var būt soma, mugursoma, datorsoma. Citi pasažieri, kam ir biļetes ar prioritāti un atļauju ienest salonā divas somas, papildus var ņemt līdzi rokas bagāžas koferi, kas nedrīkst būt lielāks par 55x40x20 (centimetros) un svērt vairāk par 10 kg.
Visi pasažieri, kas ceļo ar Wizzair, lidmašīnā var ņemt līdzi vienu nelielu somu, kas nepārsniedz 40x30x20 (centimetros) un ievietojas zem priekšā esošā pasažiera sēdekļa. Tā var būt soma, mugursoma, datorsoma, sieviešu rokassomiņa un nedrīkst svērt vairāk par 10 kg. Pasažieri ar “Priority” biļeti drīkst ienest salonā koferi, kas nepārsniedz 55x44x23 (centimetros) un 10 kg. Šim koferim jāietilpst salona augšējā bagāžas nodalījumā.
Wizzair norādītie izmēri neietver somas un kofera rokturi un ritenīšus, bet tie nedrīkst palielināt bagāžas izmēru vairāk nekā par 5 cm.